9,121
edits
(Created page with "==FFT== '''Computation SPUs:''' {|class="wikitable" style="background:white"border="2" cellspacing="0" cellpadding="4" width="85%" align="center" |'''Bandwidth''' |'''Fdec''...") |
|||
| Line 169: | Line 169: | ||
[[Image:fft_sampling.png|500px|none]] | [[Image:fft_sampling.png|500px|none]] | ||
==SOA== | |||
===Computation SPUs:<br>=== | |||
{|class="wikitable" style="background:white" border="2" cellspacing="0" cellpadding="4" width="79%" align="center" | |||
|align = "center"|'''Bandwidth (Hz)''' | |||
|align = "center"|'''Decimation factor''' | |||
|align = "center"|'''Resolution''' | |||
|align = "center"|'''SPU/Channel''' | |||
|- | |||
|align = "center"|20 k | |||
|align = "center"|1 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|3 | |||
|- | |||
|align = "center"|10 k | |||
|align = "center"|1 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|1,5 | |||
|- | |||
|align = "center"|N k | |||
|align = "center"|1 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|=(N*3)/20 | |||
|- | |||
|align = "center"|10 k | |||
|align = "center"|2 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|2 | |||
|- | |||
|align = "center"|5 k | |||
|align = "center"|4 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|1,3 | |||
|- | |||
|align = "center"|2,5 k | |||
|align = "center"|8 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|1,1 | |||
|- | |||
|align = "center"|1,25 k | |||
|align = "center"|16 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|0,9 | |||
|- | |||
|align = "center"|625 | |||
|align = "center"|32 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|0,8 | |||
|- | |||
|align = "center"|313 | |||
|align = "center"|64 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|0,7 | |||
|- | |||
|align = "center"|156 | |||
|align = "center"|128 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|0,6 | |||
|- | |||
|align = "center"|78 | |||
|align = "center"|256 | |||
|align = "center"|401 | |||
|align = "center"|0,6 | |||
|- | |||
|align = "center"|20 k | |||
|align = "center"|1 | |||
|align = "center"|401 and below | |||
|align = "center"|3 | |||
|- | |||
|align = "center"|20 k | |||
|align = "center"|1 | |||
|align = "center"|801 | |||
|align = "center"|3,25 | |||
|}<br clear="all"> | |||
[[Image:Order_analysis_19.png|framed|none]] | |||
Sampling Frequency: set in ''Front-End/Inputs settings/Input sampling'' | |||
FFT Bandwidth: set in ''FFTx/FFT analysis/range'' | |||