9,121
edits
| Line 265: | Line 265: | ||
FFT Bandwidth: set in ''FFTx/FFT analysis/range'' | FFT Bandwidth: set in ''FFTx/FFT analysis/range'' | ||
== | |||
===OCtave:=== | |||
{|class="wikitable" style="background:white" border="2" cellspacing="0" cellpadding="4" width="61%" align="center" | |||
|'''Bandwidth''' | |||
|'''Fdec''' | |||
|'''Reso''' | |||
|'''SPU/Channel <br>for Real-time''' | |||
|- | |||
|25.6k | |||
|1 | |||
|1/3rd | |||
|4 | |||
|- | |||
|20k | |||
|1 | |||
|1/3rd | |||
|3 | |||
|- | |||
|12.8k | |||
|1 | |||
|1/3rd | |||
|2 | |||
|- | |||
|10k | |||
|1 | |||
|1/3rd | |||
|1,5 | |||
|- | |||
|20k | |||
|1 | |||
|1/3rd | |||
|3,0 | |||
|- | |||
|10k | |||
|2 | |||
|1/3rd | |||
|2,0 | |||
|- | |||
|5k | |||
|4 | |||
|1/3rd | |||
|1,25 | |||
|- | |||
|20k | |||
|1 | |||
|1/1 | |||
|1,5 | |||
|- | |||
|20k | |||
|1 | |||
|1/3rd | |||
|3 | |||
|- | |||
|20k | |||
|1 | |||
|1/12th | |||
|6 | |||
|- | |||
|20k | |||
|1 | |||
|1/24th | |||
|12 | |||
|}<br clear="all"> | |||
[[Image:Octave_01.png|framed|none]] | |||
Sampling Frequency: set in ''Front-End/Inputs settings/Input sampling'' | |||
1/N Oct Bandwidth: set in ''OCT/FFT analysis/range'' | |||